Wat Kijken We Vandaag
  • Home
  • Genre
    • Actie
    • Avontuur
    • Detective
    • Drama
    • Familie
    • Fantasy
    • Horror
    • Komedie
    • Misdaad
    • Oorlog
    • Romantiek
    • Sciencefiction
    • Sport
    • Thriller
  • Archief
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu
  • Link naar Mail
  • Link naar Facebook
  • Link naar X

The Killer – Film (2023)

Gezien op Netflix

Als het om regisseurs gaat, ken ik eigenlijk alleen de echt grote namen. David Fincher hoort daar wat mij betreft bij. Seven, The Game en Fight Club behoren tot mijn favoriete films. Ook The Curious Case of Benjamin Button en The Social Network heb ik gezien, terwijl Fincher zeven afleveringen voor zijn rekening nam van de uitstekende crimeserie Mindhunter. Mede op basis van dit cv – en de hoofdrol van Michael Fassbender – verwachtte ik een en ander van The Killer.

Wraakmissie

Geheel in lijn met de titel staat in The Killer een huurmoordenaar centraal. We leren zijn routines kennen tijdens klussen. Stick to the plan. Anticipate, don’t improvise. Trust no one. Alles is erop gericht om geen fouten te maken. Als dat toch gebeurt, betaalt de huurmoordenaar daarvoor meteen de rekening: zijn opdrachtgevers straffen hem voor zijn mislukking. De vraag is of dat een verstandige zet is geweest. Op zijn beurt besluit The Killer namelijk een wraakmissie uit te voeren.

Het verhaal van deze film omvat niet veel meer dan dit. In 6 hoofdstukken zien we heel gedetailleerd hoe The Killer te werk gaat. Een terugkerend iets is bijvoorbeeld dat hij zich met valse ID-bewijzen meldt bij een balie, bijvoorbeeld op een luchthaven, bij een autoverhuurbedrijf of in een hotel. Daar komt bij dat dit een film is zonder al te veel opsmuk. Geen overdreven actie, geen over the top personages. Het is allemaal erg ingetogen. Ik kreeg daardoor het gevoel dat ik naar een waarheidsgetrouw profiel over een huurmoordenaar zat te kijken. Een soort studie zoals in de serie Mindhunter werd gedaan naar seriemoordenaars.

Waarom?

De invalshoek van deze film maakt indruk, ook door de manier waarop alles is gefilmd. De keerzijde is dat The Killer ook best een beetje saai is. Ik kan je niet aanraden om deze titel te gaan kijken als je moe bent, want ik had veel moeite om mijn ogen open te houden. Ik hield mezelf wakker met vragen die in me opkwamen. Waarom zijn ‘we’ eigenlijk zo gefascineerd door het fenomeen huurmoordenaar? Waarom wordt iemand eigenlijk huurmoordenaar? The Killer heeft een mooi huis met zwembad op de Dominicaanse Republiek, maar het draait in dit verhaal allerminst om geld.

Het bijzondere aan deze film is dat hoofdrolspeler Michael Fassbender vrijwel non-stop in beeld is. Alles wat we zien, is vanuit het perspectief van The Killer. Alle andere personages zijn figuranten in zijn verhaal. Tegelijkertijd leren we de persoon achter de huurmoordenaar eigenlijk nauwelijks kennen. Sowieso is The Killer een man van weinig woorden en het draait toch vooral om zijn werk en zijn routines. Fassbender speelt zijn rol goed; hij zet de huurmoordenaar neer als een persoon die ook kwetsbaarheden vertoont. Maar het is ook weer niet zo dat ik het gevoel had dat ik naar een uitmuntende acteerprestatie zat te kijken.

Te weinig

Mijn eindoordeel over The Killer? Poeh… Het is best een interessante film, met een goede invalshoek. Ik herkende ook wel de kwaliteit van zowel David Fincher als Michael Fassbender. Toch ben ik niet laaiend enthousiast. Een film kijken, betekent voor mij in de eerste plaats dat ik vermaakt wil worden. Dat kan zijn door een goed verhaal, spectaculaire actie, aangrijpend drama of levendige fantasie. The Killer is weliswaar best spannend, maar bood mij over de hele linie te weinig vermaak.

DIT IS MISSCHIEN OOK IETS VOOR JOU

The Jackal (film)

The Jackal

Carry-on (film)

Carry-On

0 0 stemmen
Artikel waardering
Login
guest
guest
0 Reacties
oudste
nieuwste meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
(maar delen mag ook)
  • Delen op Facebook
  • Delen op X
  • Delen op Pinterest
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Tumblr
  • Delen op Vk
  • Delen op Reddit
  • Delen via e-mail

Automatisch nieuwe recensies?

Geef dan je e-mailadres
Loading

Laatste recensies

  • The Killer
    The Killer (film)17 april 2026 - 16:32
  • The Witcher seizoen 4
    The Witcher seizoen 4 (serie)14 april 2026 - 14:43
  • Absentia seizoen 2
    Absentia seizoen 2 (serie)10 april 2026 - 16:20
  • Mud film
    Mud (film)7 april 2026 - 16:40
  • The Lincoln Lawyer seizoen 4
    The Lincoln Lawyer seizoen 43 april 2026 - 14:58
  • The Hunger Games Ballad Of Songbirds & Snakes
    The Hunger Games Ballad Of Songbirds & Snakes31 maart 2026 - 14:03
© Copyright: Richard Post. Ontwerp en bouw: Wijvekate Wervende Websites - Enfold Theme by Kriesi
  • Link naar Mail
  • Link naar Facebook
  • Link naar X
  • Home
  • Genre
  • Archief
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde
wpDiscuz