Let It Snow (2019)
Film
Hoewel we er in Nederland bij hoge uitzondering eentje meemaken, blijft een witte kerst iets magisch. Sneeuwpret is natuurlijk hartstikke leuk, zeker tijdens vrije dagen. Maar wist je dat sneeuw ook het verschil kan maken? Dat is althans de boodschap die je als kijker meekrijgt aan het begin van de film Let It Snow. Had het op kerstavond niet gesneeuwd in het dorpje Laurel, dan hadden de levens van de hoofdrolspelers er heel anders uitgezien.
Waffle Town
Let It Snow draait om de romantische perikelen van een aantal jongeren in het dorp. Angie en Tobin kennen elkaar van kinds af aan, maar voelen eigenlijk meer voor elkaar dan alleen vriendschap. De lesbische Dorrie ontmoet een oude vlam, Addie is juist klaar met haar vriendje en Julie raakt bij toeval aan de praat met de bekende zanger Stuart Bale. Dankzij een sneeuwstorm belanden ze allen in de plaatselijke cafetaria Waffle Town, waar de wannabe DJ Keon een feestje van de grond probeert te krijgen.

Zoals veel kerstfilms staat ook Let It Snow bol van de clichés. Het is niet moeilijk te voorspellen dat het allemaal goed komt met het liefdesgeluk en –verdriet. Zet de namen van de stelletjes onder elkaar op een papiertje en je kunt één voor één afstrepen dat ze in elkaars armen belanden. En zelfs bij het meisje dat overblijft is het eenvoudig te raden bij wie ze alsnog haar geluk vindt. Wie verrast wil worden, kan deze film beter overslaan.
Bloedende tepel
Een meevaller is dat de humor – die onlosmakelijk aan dit soort films verbonden is – over het algemeen ingetogen is. Het is gelukkig niet allemaal enorm over the top. De bloedende tepel van Tobin is wel een dingetje, maar die puberale humor – à la American Pie – past op zich wel bij deze film. De rol van Joan Cusack als bizar uitgedoste bestuurder van een takelwagen is daarentegen erg vergezocht. Joan heeft duidelijk niet de carrière van broer John, blijkt maar weer.
Van de verder (jonge acteurs) springen Jacob Batalon en Anna Akana in het oog. Batalon was eerder te zien in twee Spider-Man– en twee Avengers-films, daarbij vergeleken is Let It Snow duidelijk andere koek. Akana is een hit op YouTube, waar haar kanaal miljoenen volgers heeft. Saillant is dat ze er openlijk voor uitkomt biseksueel te zijn. Dat ze in deze film de uit de kast komende Kerry speelt, zal wat dat betreft geen toeval zijn.
Ultralicht
Let It Snow is wat mij betreft een typische dertien-in-een-dozijn-kerstfilm, met als voornaamste doelgroep jongeren. Zeker niet heel goed, maar ook niet uitermate slecht. Een ultralichte film die je makkelijk wegkijkt tijdens de drukke decemberperiode om het nostalgische kerstgevoel extra aan te wakkeren. En de boodschap dat sneeuw het verschil kan maken? Het zal wel.

DIT IS MISSCHIEN OOK IETS VOOR JOU
I’ll Be Home For Christmas (film)
Grace and Frankie (serie)